Potwór jest stworzeniem towarzyskim. Co więcej, jest lubiany przez kolegów i koleżanki. Od dłuższego czasu marudził, że nie odwiedzają go kumple, więc rodzice zdecydowali, że lepiej zabrać się za to zapraszanie. Była już zatem jedna koleżanka, oraz dwóch kolegów. Dwa pierwsze przypadki ominęły Tatę Potwora, który miał wtedy jakieś firmowe wyjścia czy inne delegacje. Jednak w końcu przyszedł czas, aby być obecnym podczas odwiedzin. Miał na własne oczy zobaczyć na czym polega wspólne szaleństwo.

Wspólne szaleństwo

@Wspólne szaleństwo

Po wejściu do domu Tatę Potwora powitały dziwne miauczenia. Potwór wraz z kolegą bawili się kotkami z LEGO i wydawali z siebie upiorne dźwięki. Obie pary rodzicielskie zgromadziły się w kuchni i z pewnym niepokojem obserwowały dwa tornada przemieszczające się we wszystkich kierunkach. Koty starały się nie wychodzić spod łóżka. Było fajnie, wspólne szaleństwo trwało w najlepsze. Potwór wyciągnął spod łóżeczka trasę do puszczania samochodzików i zażyczył sobie jej budowania. Po mniej więcej kwadransie trasa się znudziła i zaczęła się zabawa w bunkier. Młodzież zabrała miskę z ryżem dmuchanym, stary materac i zbudowała centrum obrony przed atakiem nuklearnym pod biurkiem Mamy Potwora. Nastąpiła tylko jedna rodzicielska interwencja, gdy dzieciarnia zaczęła podpinać do prądu wentylator i inne urządzenia.

Tatusiowie zajęli się oglądaniem atlasu, Mamy rozmawiały w kuchni. Było fajnie. A potem Potwory wyszły spod biurka i dorwały się do pociągu LEGO. Wykazały nawet niejaki entuzjazm przy sprzątaniu zajmującej pół pokoju trasy samochodowej. Pociągiem chłopcy pobawili się może pięć minut, po czym poszli jeść ciasto. Za to tatusiowie pociągiem bawili się cały czas – Tata Potwora w duchu gratulował sobie udanego zakupu dla dziecka. Było fajnie. Później nadszedł czas pożegnań i powrotów do domu. Potwór był szczęśliwy, kolega również, jedni i drudzy rodzice nie wyglądali na znudzonych, zatem ciąg dalszy pewnie nastąpi. Trzeba dokupić torów i zbudować trasę przez trzy pokoje. Ojcom też się przecież należy wspólne szaleństwo.

Facebooktwittergoogle_plusmail
Facebook