Potwór umie oszczędzać pieniądze. A przynajmniej uczy się tego usilnie zachęcany przez rodziców. Co tydzień otrzymuje kieszonkowe w zawrotnej wysokości 2 zł. Dzielnie odkłada te pieniądze do skarbonki, podobnie, jak inne fundusze zebrane głównie od rodziny. Oczywiście nie zawsze udaje mu się gotówkę dostarczyć do bezpiecznej świnki. Czasami po drodze pojawi się kuszący wafelek w sklepiku, karty z minionkami czy inny niezwykle potrzebny przedmiot i pieniążek nie trafia do brzuszka przechowalni. Tata Potwora zauważył jednak z dumą, że w co najmniej 7 przypadkach na 10, pieniądze są odkładane na zaś. Efekt kumulacji kapitału Potwór zauważył, gdy zdecydował się na zakup LEGO Dimensions. Przyszedł wtedy do Taty Potwora i powiedział:

– Tato, a ja sobie tak pomyślałem, że jakbym ja dał połowę i ty połowę, to byśmy mogli kupić LEGO Dimensions.

Jak można było ulec takiej prośbie. Tata Potwora wyskrobał zaskórniaki i razem nabyli grę. O tym czy było warto napiszę przy kolejnej okazji.

pieniądze

W ramach dalszego uczenia umiejętności oszczędzania Mama Potwora nabyła mu zestaw sztucznych monet i banknotów. Gdy tylko Tata Potwora dotarł do domu, potomek zabrał się do zabawy w sklep. Przytargał mnóstwo zabawek ze swojego pokoju, po czym zarządził, że Tata będzie sprzedawcą, a on kupującym. Z niewiadomych przyczyn Potwór, przyniósł też jedną parę spodni. Po czym nie chciał jej kupić, nawet za 2 sztuczne złote. Za to kupował wszystko inne, szastając gotówką niczym prawdziwy milioner.

– Chcę kupić ten zestaw narzędzi.

– Ale jest drogi, bo kosztuje aż 120 złotych.

– Phi. Ja tu mam 25 dwusetek. Kupuję wszystko. – i pomachał tacie przed oczami plikiem banknotów. Poznał siłę swoich pieniędzy.

Facebooktwittergoogle_plusmail
Facebook