Tata Potwora

Blog szalonego taty

Gluten

W domu potwornickich zagościła dieta bezglutenowa. Co prawda dotyczy tylko Mamy Potwora, ale rykoszetem trafia też w męskich domowników. O ile podzielić pieczywo na dwa gatunki (smaczne i bezglutenowe) jest dość łatwo, o tyle z daniami obiadowymi trzeba się już nagimnastykować. Ukochane przez Potwora spaghetti produkuje się w dwóch odmianach, a z diety odpadły pierogi. Tata Potwora podjął co prawda heroiczną próbę zrobienia ich z mąki gryczanej, ale powstała masa ciastowa nadawała się co najwyżej do modelowania erozji skał łupkowych. Nie poddaje się jednak i będzie próbował dalej. Generalnie Tata Potwora stara się walczyć, aby serwowane jedzenie były jednocześnie bezglutenowe i smaczne – a nie jest to łatwe.

Gluten by @Anna Sadurska-Czochra

Pewnego poranka Potwór buszował po mieszkaniu i pohukiwał na niemrawego Tatę, aby wykazał większe zaangażowanie w zabawy. Ten stwierdził otwarcie, że nie ma sił, bo najpierw musi zjeść jakiekolwiek śniadanie. Potwór wyraził łaskawą zgodę, wcześniej jednak pomarudził na konieczność ubrania się – “Nie cierpię normalnych ubrań, lubię tylko piżamę”. Następnie przydreptał do kuchni i zaczął negocjacje spożywcze. Gdy już ustalił, że chce kanapkę, a nie płatki z mlekiem zadał kluczowe pytanie:

– Tato, a jakie są bułeczki?

– Z dynią, albo te bezglutenowe.

– To ja chcę pieczywo z glutenem, bo to bez jest wyjątkowo niesmaczne.

Facebooktwittermail
Facebook

Previous

Gotowanie

Next

Minifigurki

4 Comments

 1. yureq

  A dieta bezglutenowa z przyczyn zdrowotnych czy hobbistycznych?

 2. Tomek

  Pamiętaj tylko, że taka dieta to albo celiakia albo zalecenie od lekarza. Generalnie zdrowi ludzie absolutnie nie powinni na taką dietę przechodzić. A jeżeli taka dieta pomaga – to tym bardziej do lekarza w celu dorwanie prawidłowej diagnozy. To już promuje nawet sam “twórca” nietolerancji glutenu – przyznał się, że badania które stworzyły ten “trend”… Mówiąc wprost były błędne (zła próbka etc). Generalnie to robienie sobie źle dla mody chyba że właśnie celiakia etc.

  • Tata Potwora

   Wiemy o tym, dlatego Potwór i Ja jemy np. normalne pieczywo czy makarony. Tylko obiady staram się robić pasujące wszystkim 🙂

1 Pingback

 1. viagra visa

Comments are closed.

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén